Category: DEFAULT

Прв Контакт - Da Dzaka Nakot - Bozjiot Prototip (CD, Album)

9 comments

 • Mikaran
  Адреса: Сава Ковачевиќ 47 А. Скопје, geitridefrasmaronilabiccithege.coнија. тел. + 2 / факс. + 2
 • Nikosar
  Во прв ред Авалон продукција сподели со својата публика дека овогодинешното издание на фестивалот "Ohrid Calling" се поместува за година .
 • Fenrijas
  По примерот на големите светски градови, за прв пат во Република Северна Македонија локалната самоуправа, односно Општина Центар заедно со 20 здруженија од областа на културата формираа заедничка институција.
 • Taukora
  Sep 05,  · Имаме предположения, че браузърът, който използвате има изкуствено направено уголемяване на изображението за този сайт%.
 • Fenriran
  Контакт инфо Љубљанска 4, Скопје, Македонија Секој ден од до [email protected] (+) 2
 • Kitaur
  Директорот на КПУ Затвор - Скопје, Есад Рахиќ денес откри дека за разлика од Бојан Јовановски, Катица Јанева не е сместена во таканаречените „Хашки ќелии“.
 • Mukinos
  U Scardoni (Srebrnjak 64, Zagreb), web shoppu i CD shoppovima fanovima klapske pisme dostupan je dvostruki kompilacijski album Ne damo te pismo naša – 10 godina sa 40 live izvedbi najvećih dalmatinskih hitova!. Povodom 10 godina od velikog klapskog spektakla ‘Ne damo te pismo naša’ na Poljudu koji je okupio nabolje hrvatske klape i preko fanova te klape doveo na sam vrh.
 • Tashakar
  Prijetio pištoljem Mile Ljubičić na veljače Provedenim kriminalističkim istraživanjima sumnja se da je godišnjak s područja Semeljaca počinio kaznena djela prijetnje te dovođenje u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili.
 • Akirr
  На ти јуни (понеделник), бендот АнтиарТ ќе го промовира својот прв студиски албум, во Клуб Маракана, во 21 часот. На промоцијата, бендот ќе изведе дел од песните, а дел од средствата од продажбата на албумот ќе бидат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 2 »